Új reménnyel 2021-ben!

1-templomunk-uj-lakojaÓ Szent József,

légy házunk ura,

kis családunk patrónusa!

Egyetértés, hű szeretet

egyesítse szíveinket!

Az ég felé mutass utat,

bátorítsd az ellankadtat!

Küzdelmünkben légy vezérünk,

erényekben példaképünk!

Átadjuk a ház kulcsait,

oltalmazd és védd lakóit!

Zárd ki mindazt, ami káros,

ami üdvünkre hátrányos!

Engedd be az Isten-áldást,

minden jóban gyarapodást!

Ajánlj minket Jézusodnak,

Szeplőtelen Szűz Anyánknak,

hogy családunk kicsi háza,

Názáretnek legyen mása! Ámen.

Nagyböjt 2. vasárnapján: február 28.-án – a Ferenc pápa által meghírdetett Szent József év kiemelkedő esemény volt a Plébániatemplomban. Egy szentmise kilenced volt az alapozás Szent József tiszteletére és közbenjárását kérve, most pedig az Ő szobrának az ünnepélyes elhelyezése történt meg, a szentmise keretében. :-) A Hozsanna imakönyv 213-as énekével köszöntöttük, a megáldás után litániával kérjük közbenjárását anyukákkal és apukákkal: Plébániánk anyagi ügyeire, az Alapítványainkért, Plébániánk vállalkozóiért, Család- és nevelőapukák hívatásért, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőkért meg különösen is a Egyházközségünk Családjáért és benne Családjaink oltalmáért a Covid-19 járványhelyzetben. Majd az: Ó Szent József, légy házunk ura...” imádságot mondtuk közösen a kiosztott lapokról. A szobor talapzat Biczó Péter és fia munkája, a terítő pedig Csorbáné Teri felajánlása volt. A szobrot meg a Plébánia szerezte be, nem volt egyszerű, de a Gondviselés megadta nekünk. :-) Erre az alkalomra szent képet is osztottunk a Kedves jelenlévő Híveknek minden vasárnapi misében. Szóval éljünk kegyelmi lehetőségeinkkel! :-)

 

Ha már megnézted kedves látogató ezt a cikket, akkor még ezeket is olvasd hozzá...

Ferenc pápa bejelentése a Szent József évről ide klikkelve olvasható!

Ferenc pápa Patris corde (Atyai szívvel) kezdetű – teljes levele magyarul itt olvasható! 

A Szent József évhez rendelt búcsúnyerési lehetőségekről a rendelkezés itt olvasható! 

 

Szent József, az Anyaszentegyház védőszentje – Könyörögj érettünk!