03.30. NAGYBÖJT 4. Vasárnapja, a nagyböjti „Laetare = örvendezés” vasárnapja!
Templomi hírdetések a Répcelaki Szent István Király Plébánián 2025. március 30.-tól
03.30. NAGYBÖJT 4. Vasárnapja, a nagyböjti „Laetare = örvendezés” vasárnapja!
18.00h Uraiújfalu + Keresztút 17.15h: + Lajos és Erzsébet szülők és Erzsébet keresztmamáért
8.00h Nick: + Csorba József édesapáért és meghalt Hozzátartozóiért
9.30h Répcelak: Hálából a templomtakarítók és –díszítők szolgálatáért!
11.00h Vámoscsalád: „Pro populo” = a népért 14.
04.01. Kedd – nagyböjti köznap + Keresztút 16.15h
17.00h Csánig: Hálából a segítő Szűzanya tiszteletére!
04.02. Szerda – nagyböjti köznap + Keresztút 17.15h
14.15h Vámoscsalád (Gyászmise és temetés): + Biczó István
04.03. Csütörtök – nagyböjti köznap + Keresztút 17.15h
18.00h Nick: + Szeli Dezső édesapáért és Hozzátartozói
04.04. ELSŐpéntek – nagyböjti köznap + Keresztút 16.15h
18.00h Répcelak: A mielőbbi Ukrajnai békéért és a háború áldozataiért!
04.05. ELSŐszombat – nagyböjti köznap
8.00h Vámoscsalád: A Rózsafüzér-társulat + és élő tagjaiért!
04.06. NAGYBÖJT 5. Vas. + Országos perselygyűjtés a Szentföld javára! + feszületek letakarása
18.00h Uraiújfalu + Keresztút 17.15h: + László édesapáért és a Lesznyák család + tagjaiért
8.00h Nick: + Gazdag Károly és Gombás Rozália szülőkért és meghalt Hozzátartozókért
9.30h Répcelak: + József édesapa lelki üdvéért
11.00h Vámoscsalád: + István keresztapáért
16.00h Csánig: + Biczóné Szalai Rita lelki üdvéért
- Ne felejtsük el megszentelni: „A pénteki bűnbánati napokat és a parancsolt böjtöket tartsd meg.”- Hústól való tartózkodás van: nagyböjt péntekjein. A törvényen felül is lehet teljesíteni a lelki életben.
- A nagyböjti szentidőben a keresztútat imádkozzuk az Úr Jézus értünk vállalt szenvedésének tiszteletére: kedden Csánigon, szerdán Vámoscsaládon, csütörtökön: Nicken, pénteken Répcelakon és szombaton pedig Uraiújfaluban. A keresztút imádkozása a szentmisék előtt negyed 6 órakor kezdődnek (Csánigon 16.15h-kor). Köszönöm a kedves hívek buzgóságát!
- FONTOS: az idős, beteg – ágyhoz és házhoz kötött híveket kérem jelezzék időben, hogy el tudjak hozzájuk menni gyóntatni/áldoztatni, hogy Nekik is lehessen Szent Húsvétjuk!
- Az idei Egyházmegyei Zarándoklat 2024. április 26-án – szombaton – lesz Veszprémbe (1,5 óra), Bódi Mária Magdolna boldoggá avatására. Ott nem kell sokat menni. Autóbuszt indítunk, amire nem kell külön regisztrálni, mert ezt Plébánia megtette. A buszra sekrestyékben lehet felíratkozni, részvételi díj: 6.200 Ft, amit jelentkezéskor lehet fizetni. A busz, nem a megszokott lesz, mivel változik minden. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk. Az egyéb részletekről még pontos tájékoztatás lesz indulásig.
- Előzetesen hírdetem, hogy szokásos nagyböjti lelkigyakorlatos esték lesznek, április 9.-én szerdán Vámoscsaládon; április 10.-én csütörtökön Nicken és április 11.-én pénteken Répcelakon. Az esti szentmisék előtt negyed hat órától lehet szentgyónást végezni, Répcelakon 5 órától. Lehetőleg éljünk a lehetőségekkel, emlékezve a szentségi minimumra: „Évente gyónjál és legalább a húsvéti időben áldozz meg!”
- Pénteken április 4.-én az esti szentmise után lesz 19.00h-tól a Répcelaki templomban a Karitász csoportunk egyik áprilisi találkozója. Kérem a csoporttagok szíves megjelenését.
- Jövő hétvégén - Április hónap elsővasárnapja lévén: Vámoscsaládon, szombaton a reggeli szentmise után, továbbá Nicken, vasárnap délután - 14.30h-kor; Répcelakon, vasárnap délután – 16.00h-kor lesznek a Rózsafüzér Társulat titokcseréi a templomban. Délután 15.15h-kor a Szent István király férfi imacsoport tagjainak lesz a havi közös imádsága és megbeszélése kihelyezve, a Sajtgyári Piéta szobornál!
Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és mobil: 30/578-9444; E-mail: ; Web: https://repcelak.martinus.hu