11.12. ÉVKÖZI 32. vasárnap

Templomi hírdetések a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2023. november 12.-től

11.12. ÉVKÖZI 32. vasárnap                                   

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: Tours-i Szent Márton püspök tiszteletére és közbenjárását kérve!    

8.00h Nick: + István és Rozália szülők és Fiúk: István      

9.30h Répcelak: + Henits család és Rajmond fiúkért

11.00h Vámoscsalád – SZENT MÁRTON BÚCSÚ: + Zoltán édesapa és gyermek

 

11.14. Kedd köznap

14.15h Nick (Gyászmise és temetés): + Nagy József   

17.00h Csánig: Hálából a segítő Szűzanya tiszteletére!    

11.15. Szerda Nagy Szent Albert püspök és egyháztanító emléknapja     

18.00h Vámoscsalád: + Erzsébet és István szülők v. + Erzsébet és István testvérekért 

11.16. Csütörtök – Skóciai Szent Margit emlékezete          

18.00h Nick: + Farkas Imre és neje: Nagy Anna és + Hozzátartozókért        

11.17. Péntek Nagy Szent Gertrúd szűz emlékezete               

18.00h Répcelak: + Szülők

11.18. Szombat A Szent Péter és Szent Pál bazilikák felszentelésének emléknapja    

8.00h Vámoscsalád: + Tibor és Ilona szülőkért      

 

11.19. ÉVKÖZI 33. vasárnap + A szegények világnapja + Országos perselygyűjtés a Karitász javára!                                            

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: „Pro populo” = a népért 50.     

8.00h Nick: + Kondor László és neje: Bernadett és Fiúk: József        

9.30h Répcelak: + Vendel édesapáért

11.00h Vámoscsalád: + József és Gizella szülők és + Hozzátartozóikért        

 

    - A héten a Bérmálkozók számára lesznek, felkészülésük kötelező novemberi alkalmai. A Répcelaki + Csánig + vendég plébániák gyermekeit - November 17.-én pénteken: 17.00h-ra a Répcelaki templom – emeleti teremébe; A Vámoscsaládi és Uraiújfalui ifjakat - November 18.-án szombaton: 17.00h-ra a Vámoscsaládi plébániára; a Nicki fiatalokat pedig - November 19.-én vasárnap: a templomba várjuk a szentmisére és utánra.  Az indokolt távolmaradást kérjük előre jelezni.

    - Aki szeretne a jövő évre a Plébánián: katolikus kalendáriumot stb. rendelni, azok igénylését kérjük a sekrestyékben személyre szólóan felírni. Ezt még ma a szentmisék után lehet megtenni.      

    - Az egyházmegyei Martinus újság novemberi száma (300 Ft) kiosztásra kerül az előfizetők számára illetve átvehető a sekrestyékben!

    - Kérjük és köszönjük a kedves Híveknek, ha a jelen körülmények között is támogatják a Plébániánkat: az egyházközségi hozzájárulás befizetésével, hiszen több fontos dolgot le kell zárnunk. Hálás köszönet az egyházközségünk tagjainak, akik a befizetésnél ott vannak az utcákban és így megkönnyítik plébániánk életét. Répcelakon a misék után is lehet. Valamint a kor igényeinek megfelelően az egyházi hozzájárulást átutalással is lehet fizetni. Ami lényeges, hogy pontosan legyen feltüntetve a: név(ek), lakcím és a befizetett év(ek). A számla neve: Répcelaki Szent István Király Plébánia, számlaszáma: 72600225 – 10011276 (MBH Bank Nyrt. – Récelaki fiók). 

    - Országos kezdeményezés, hogy akik településükön Fénykeresztet állítottak közös imára hívják keresztjeik alatt a hazánk és a világ békéért. Így csatlakozva Nicken a közös imádság folytatása: 2023. november 18. szombatok lesz du. 15 órakor. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, az Alapítvány nevében is!        

    - Következő vasárnap, – Szent Erzsébet ünnepéhez és védőszentjükhöz kapcsolódóan – országos perselygyűjtés van a magyar Katolikus Karitász javára. Isten fizesse meg a kedves Hívek nagylelkű adományait!

 

            Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 ésmobil: 30/578-9444; E-mail: ; Web: https://repcelak.martinus.hu