09.10. ÉVKÖZI 23. vasárnap egyben „VENI SANCTE” szentmisék

Templomi hírdetések a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2023. szeptember 10.-től

                        

09.10. ÉVKÖZI 23. vasárnap egyben „VENI SANCTE” szentmisék                                

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: + István és Veronika szülőkért évf.     

8.00h Nick: + Tóth Istvánné szül.: Szár Mária édesanya és Fiai: Ernő és Józsefért      

9.30h Répcelak: + Ernő és Vilma szülőkért valamint a Saródi és Varga családok elhunytjaiért             

11.00h Vámoscsalád: + Elek és Katalin szülőkért és István gyermekért és Nagyszülőkért 

 

09.11. Hétfő - köznap

14.15h Csánig (Gyászmise és temetés): + Ficker Ferenc  

09.12. Kedd – Szűz Mária Szent nevének emlékezete                    

17.00h Csánig: + András és Valéria szülők valamint Jenő és Ilona szülőkért  

18.00h Nick: + Szalai Istvánné szül.: Kovács Írén édesanya és Hozzátartozói     

09.13. Szerda – Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító emléknapja                                          

18.00h Vámoscsalád: + Nagy- és Dédszülőkért     

09.14. Csütörtök SZENT KERESZT FELMAGASZTALÁSÁNAK ÜNNEPE!           

18.00h Nick: + Baranyai Antal és Csorba Karolina szülőkért  

09.15. Péntek – A fájdalmas Szűzanya emlékezete     

18.00h Répcelak: + Horváth József és Horváth Margit szülőkért és a Horváth Család elhunytjaiért

 

A Nicki templomban délután 16.00h-kor Karácsony Péter és Balassa Regina esküvője lesz. :-)

 

09.17. ÉVKÖZI 24. vasárnap                            

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: „Pro populo” = a népért 42.     

8.00h Nick: + Biczó Pál édesapa 3.évf.        

9.30h Répcelak: + Sulyok László áldozópap lelki üdvéért              

11.00h Vámoscsalád: + Joó Imre édesapa és Fiai: Ernő   

 

    - Az idei Egyházmegyei Zarándoklat 2023. szeptember 23-án – szombaton – Körmenden lesz. A plébániánk autóbuszt indít erre az eseményre, a sekrestyékben lehet felíratkozni, részvételi díj: 3.500 Ft.

    - A Keresztény Kertbarátok Kincsei közös plébániai rendezvényünk, idén 2023. szeptember 30.-én szombaton délután lesz, idén Vámoscsaládon az Önkormányzat és a Plébánia közös szervezésében. Tombola felajánlásokat szeretettel fogadunk és várjuk a jelentkezőket bemutatóra vagy főzésre is. 

- Szept. 15.-én Pénteken a Répcelaki templomban lesz: 16.30h-tól a leendő összes elsőáldozóinak közös szülői értekezlete, 17.15h-tól pedig a Plébánia leendő összes bérmálkozóinak közös szülői értekezlete. (Itt a tavaly ősszel megosztott bérmálkozási levél fényében, misenaplóval tudjuk fogadni a jelentkezéseket.)

   - Szombaton délután 15.00h-kor a szokásos közös ima a hazánk és a világ békéért, a Nicki Fénykeresztnél. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, a Nicki Szent Anna templomért Alapítvány nevében is!   

    - Az egyházmegyei Martinus újság áprilisi száma (300 Ft) kiosztásra kerül az előfizetők számára illetve átvehető a sekrestyékben!

    - Technikai dolgok:

1. Vámoscsaládon a templomban ismét szintetizátorral kísért szentmisék vannak. Nyílván beadott és jóváhagyott ügyünk van. Az E-on Zrt.-én múlik, hogy mikor kezdődhet a háromfázisú kábel szükséges cseréje.          

2. Uraiújfaluban a Jézus Szíve templom toronysisakjának a megmentése folyamatban van és kedvezően alakul, a plébánosi próbatételek ellenére. A részletekről majd később lesz szó. Ezért jövő szombaton az esti szentmise után PTT gyűlést tartunk, így kérem a helyi egyházközségi tagok szíves megjelenését. A héten a vakolat belső javításának festése megtörtént. Köszönöm Móricz Zoltánnak, Vörös Lászlónak és Geosíts Jánosnak a kivítelezést, hogy sikerült az eredeti stílust visszaállítani.                            

 

Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és mobil: 30/578-9444; E-mail: ; Web: https://repcelak.martinus.hu