06.05. PÜNKÖSDVASÁRNAP – A Katolikus Anyaszentegyház 1989. születésnapja!

A szentmisék tervezett rendje a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2022. június. 5.-től

06.05. PÜNKÖSDVASÁRNAP – A Katolikus Anyaszentegyház 1989. születésnapja!     

18.00h Szentifánfa ELŐESTI:  „Pro populo” = a népért 26.  

8.00h Nick: + Szeli Dezsőné édesanya és Hozzátartozóiért

9.30h Répcelak: + Göcsei Kálmánné szül.: Mikó Ilona és a Család + tagjaiért

11.00h Vámoscsalád: + Péter édesapa

16.00h Csánig: + Bozi László házastárs és édesapa és a Család + tagjaiért     

 

06.07. Kedd – köznap (Kezdődik az évközi idő II. része.)         

17.00h Csánig: „Pro populo” = a népért 27. 

18.00h Nick: +Szabó Antal és neje: Biczó Rozália v. meghalt gyermekei és unokái 

06.08. Szerda – Prágai Szent Ágnes emléknapja           

18.00h Vámoscsalád: A Plébánia Jótevőiért!     

06.09. Csütörtök – A MI URUNK, JÉZUS KRISZTUS, AZ ÖRÖK FŐPAP – ÜNNEP!  

14.15h Répcelak (Gyászmise és temetés): + Id. Ágh Zoltán

18.00h Nick: + Szathmári Károly és neje: Halász Margit és + Gyermekeik  

06.10. Péntek – köznap     

18.00h Répcelak: Jézus Szentséges Szívének tiszteletére és irgalmáért!   

06.11. Szombat Szent Barnabás apostol emléknapja   

8.00h Vámoscsalád: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért


06.12. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA          

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: Az Ukrajnai háború áldozataiért és a mielőbbi békéért.     

8.00h Nick: + Nagy Elekné szül.: Szalai Mária édesanya és meghalt Hozzátartozóiért

9.30h Répcelak: + Nagyszülőkért  

11.00h Vámoscsalád*- ELSŐÁLDOZÁS: + Karolina és Joachim szülőkért és meghalt Gyermekeikért 

 

    - Szeretettel várjuk a gyerekeket 2022.06.27.-07.01. között (hétfőtől-péntekig) a Szent István király Gyereknapokra (SzIkGyen). J Ez Plébániánk hivatalos napközis hittantábora. Mindenféle bejelentésnek és a védelmi előírásnak megfelelően szerveztük meg. Idén a helyszín Nicki volt Plébánia és iskola lesz, ahová innét a templomi gyülekező után megyünk át kerékpárral és majd hazafele is ide jövünk. A tábor heti összköltsége, az étkezés miatt: 5000Ft/fő. Jelentkezési lapok a vasárnapi szentmisék után vehetők át a templomban, a „vidékieknek” eljuttatjuk, csak szólni kell. A jelentkezési határidő: június 23.-e (szerda).

    - Kérjük és köszönjük a kedves Híveknek, ha a jelen körülmények között is támogatják a Plébániánkat: az egyházközségi hozzájárulás befizetésével, hiszen több fontos dolgot kell megvalósítanunk. Hálás köszönet az egyházközségünk tagjainak, akik a befizetésnél ott vannak az utcákban és így megkönnyítik plébániánk életét. Valamint a kor igényeinek megfelelően az egyházi hozzájárulást átutalással is lehet fizetni. Ami lényeges, hogy pontosan legyen feltüntetve a: név(ek), lakcím és a befizetett év(ek). A számla neve: Répcelaki Szent István Király Plébánia, számlaszáma: 72600225 – 10011276 (Takarékbank Zrt. – Récelaki fiók).

    - A Vámoscsaládi leendő elsőáldozóknak: a főpróba 11.-én szombaton kezdődik de. 9.00h-kor. Akkor lesz a gyermekek és Hozzátartozók gyóntatása egyben. Kérjük és köszönjük, a gondoskodó jelenlétet. Az elsőáldozós szentmise június 12.-én Vámoscsaládon következő vasárnap 11.00h-kor kezdődik.    

    - Előzetes hirdetem, hogy a jelenlegi egyházi év és a Római naptár szerint idén egy hétvégére esik Uraiújfaluban a katolikus templomok búcsúünnepe. A mi így június 25. szombat előeste és 26.-a vasárnap délután lesz.

    - Június hónapban: mivel Jézus Szentséges Szívének hónapja, ezért az esti szentmisék végén – hétköznap - a Jézus Szíve litániát és a felajánló imádságot fogjuk mondani és a „Jézus Szívén megnyugodni jó...” (Hozs.154.) énekkel zárjuk áhítatunkat, minden templomban. A mini szentségimádások helyett is.

      

Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és

mobil: 30/578-9444; E-mail: ; Web: https://repcelak.martinus.hu