05.29. URUNK MENNYBEMENETELÉNEK ÜNNEPE

A szentmisék tervezett rendje a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2022. május. 29.-től

05.29. URUNK MENNYBEMENETELÉNEK ÜNNEPE!         

18.00h Szentifánfa ELŐESTI: + Lajos és Magdolna szülők és Erzsébet keresztmamáért

8.00h Nick: + Baranyai Gábor és Horváth Anna nagyszülőkért

10.00h Répcelak*- ELSŐÁLDOZÁS!: + Kovács Béla édesapa és Franciska édesanya

12.00h Vámoscsalád*: A gyermeket váró kismamákért és édesanyákért!  

 

05.31. Kedd – húsvéti köznap (A hónap utolsó májusi litániái.)         

17.00h Csánig: Hálából a segítő Szűzanya tiszteletére!     

18.00h Nick: Hálából a segítő Szűzanya tiszteletére!     

06.01. Szerda – Szent Jusztinusz vértanú emléknapja (A Jézus Szíve litániák kezdőnapja!)           

18.00h Vámoscsalád: Jézus Szentséges Szívének tiszteletére és irgalmáért!   

06.02. Csütörtök – húsvéti köznap                     

18.00h Nick: + István édesapáért  

06.03. ELSŐpéntek Lwanga Szent Károly és társai, az Ugandai vértanúk emléknapja   

18.00h Répcelak: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

06.04. ELSŐszombat Szent Quirinus püspök és vértanú emlékezete + A Rózsafüzér-társulat titokcseréje!   

8.00h Vámoscsalád: A Rózsafüzér-társulat + és élő tagjaiért  

Szombaton a Nicki templomban de.11.00h-kor kereszteljük meg: Szabó Sára gyermeket. J

 

06.05. PÜNKÖSDVASÁRNAP – A Katolikus Anyaszentegyház 1989. születésnapja!        

18.00h Szentifánfa ELŐESTI:  „Pro populo” = a népért 26.

8.00h Nick: + Szeli Dezsőné édesanya és Hozzátartozóiért

9.30h Répcelak: + Göcsei Kálmánné szül.: Mikó Ilona és a Család + tagjaiért

11.00h Vámoscsalád: + Péter édesapa

16.00h Csánig: + Bozi László házastárs és édesapa és a Család + tagjaiért     

 

- Szeretettel várjuk a gyerekeket 2022.06.27.-07.01. között (hétfőtől-péntekig) a Szent István király Gyereknapokra (SzIkGyen). J Ez Plébániánk hivatalos napközis hittantábora. Mindenféle bejelentésnek és a védelmi előírásnak megfelelően szerveztük meg. Idén a helyszín Nicki volt Plébánia és iskola lesz, ahová innét a templomi gyülekező után megyünk át kerékpárral és majd hazafele is ide jövünk. A tábor heti összköltsége, az étkezés miatt: 5000Ft/fő. Jelentkezési lapok a vasárnapi szentmisék után vehetők át a templomban, a „vidékieknek” eljuttatjuk, csak szólni kell. A jelentkezési határidő: június 23.-e (szerda).

    - Kérjük és köszönjük a kedves Híveknek, ha a jelen körülmények között is támogatják a Plébániánkat: az egyházközségi hozzájárulás befizetésével, hiszen több fontos dolgot kell megvalósítanunk. Hálás köszönet az egyházközségünk tagjainak, akik a befizetésnél ott vannak az utcákban és így megkönnyítik plébániánk életét. Valamint a kor igényeinek megfelelően az egyházi hozzájárulást átutalással is lehet fizetni. Ami lényeges, hogy pontosan legyen feltüntetve a: név(ek), lakcím és a befizetett év(ek). A számla neve: Répcelaki Szent István Király Plébánia, számlaszáma: 72600225 – 10011276 (Takarékbank Zrt. – Récelaki fiók).

    - Következő vasárnap - június hónap elsővasárnapja lévén Nicken, délután - a Rózsafüzér Társulat titokcseréje lesz a templomban 14.30h-kor, Répcelakon pedig du. 16.00h-kor. Vámoscsaládon, szombaton reggel. Mindkét imacsoportba, bátran lehet jelentkezni, mert a Szűzanya bőségesen szerez kegyelmet. Répcelakon, délután 15.15h-kor a Szent István király férfi imacsoport tagjainak lesz a havi közös imádsága és megbeszélése. Csánigon a délutáni szentmisét: a Boldogságos Szűz Mária, mint ez Egyház anyjáról vesszük.      

    - Június hónapban: mivel Jézus Szentséges Szívének hónapja, ezért az esti szentmisék végén – hétköznap - a Jézus Szíve litániát és a felajánló imádságot fogjuk mondani és a „Jézus Szívén megnyugodni jó...” (Hozs.154.) énekkel zárjuk áhítatunkat, minden templomban. A mini szentségimádások helyett is.

     

Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és

mobil: 30/578-9444; E-mail: ; Web: https://repcelak.martinus.hu