11.28. ADVENT 1. Vasárnapja "C" év + Az adventi koszorúk megáldása!

A szentmisék tervezett rendje a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2021. november 28.-tól

Covid-19: A templomokban mától KÖTELEZŐ a maszk használata a szentmiséken püspöki rendelkezés szerint!

11.28. ADVENT 1. Vasárnapja + Az adventi koszorúk megáldása!    

18.00 Uraiújfalu ELŐESTI: + Katalin édesanya 20.évf. és László édesapáért  

8.00h Nick: + Hantó Imre édesapa és leánya: Éva és Hozzátartozóik               

9.30h Répcelak: + A Kozonits és Bódi családok + tagjaiért

11.00h Vámoscsalád: + Rita édesanya      

 

A tavalyi járványhullámban az advent nem úgy sikerült ahogy megszoktuk, most viszont hétköznapokban kezdődnek a hajnali szentmisék az alábbi rend szerint, hogy mindenki be tudjon kapcsolódni a szent várakozásba:

11.30. Kedd – SZENT ANDRÁS APOSTOL ÜNNEPE!     

6.15h Csánig: A segítő Szűzanya tiszteletére            

12.01. Szerda – rorate mise

6.15h Nick: „Pro populo” = a népért 48.    

14.15h Uraiújfalu – Jézus Szíve temp. (Gyászmise és temetés): + Papp Gyuláné szül.: Horváth Teréz Gyöngyi         

12.02. Csütörtök – rorate mise

6.15h Uraiújfalu: A betegek gyógyulásáért és a szenvedők vigasztalására

14.15h Vámoscsalád (Gyászmise és temetés): + Özv. Jámbor Albertné szül.: Varga Elvira              

12.03. Elsőpéntek – Xavéri Szent Ferenc áldozópap emlékezete 

6.15h Répcelak: Jézus szentséges Szívének tiszteletére és oltalmáért     

12.04. Elsőszombat – rorate mise + Rózsafüzér-társulat titokcseréje!

6.15h Vámoscsalád: + Gyula édesapa 1.évf.            

 

12.05 ADVENT 2. Vasárnapja    

18.00 Uraiújfalu ELŐESTI: + Végh László ny. áldozópapért (Szombathelyi egyházmegye) 2./1.  

8.00h Nick: + Csorba Lajos és neje: Borbála és Hozzátartozóik                 

9.30h Répcelak: + Géza édesapa, Erzsébet testvér és Hozzátartozók

11.00h Vámoscsalád: + József édesapa 25.évf.        

16.00h Csánig: + Végh László ny. áldozópapért (Szombathelyi egyházmegye) 2./2. 

 

     - Még most a szentmisék végén lehet a jövő évre: katolikus kalendáriumot, naptárakat rendelését a sekrestyékben felíratni. Mert a jövő héten meg lesznek rendelve. Köszönjük.        

     - Aki jövő évre szeretné vagy nem szeretné megrendelni: 1. szentmise napi olvasmányait tartalmazó Adoremus könyvet, - vagy - 2. az egyházmegyei havilapot, a Martinus újságot, az jelezze felém, a jövő vasárnapig. Köszönöm.  Évközben rendelésen, csak időszakosan lehet változtatni. Nyílván egy picit drágulni is fognak a kiadványok.

     - Most vasárnapjától a szentmise szándékokat jövő évre le lehet adni a sekrestyében a szentmisék után, kérjük nevet és telefonszámost ráírni. A szentmise íratás értéke nem változott az új egyházi évben! (3.000 Ft) A járványügyi helyzetben a tolongás elkerülése végett a Plébánián kerülnek beíratásra és telefonon lehet egyeztetni. Ami türelmet igényel. Ezt kérem, vegye figyelembe Mindenki. Köszönöm a megértést, ha lesz. 

     - December 4.-én szombaton: Délelőtt 9.00h-kor kezdődik a Répcelaki templomban a bérmálkozásra készülők adventi lelki napja. Ami várhatóan du.15.30h-kor fog befejeződni, a járványügyi előírások betartása mellett. Kérem a szíves és lelkes megjelenést és az indokolt távolmaradást időben jelezni. :-) Este 17.00h-kor Vámoscsaládon lesz az adventi gyertyagyújtás második alkalma a parkban a betlehemnél.

     -Technikai dolgok: A Répcelaki híveket továbbá kérjük, hogy a Betlehem szobrainak megújítását szíves adományaikkal támogassák. + Kérjük a kedves Híveket, hogy az ez évi egyházközségi hozzájárulást nem rendezte, az kérjük tegye meg. A Plébánia működéséhez szükséges segítség és hálásak vagyunk, akik a nehéz időkben is támogatják az egyházközséginket a hűségükkel és anyagi áldozatvállalással.             

     - Jövő Vasárnap a Vámoscsaládi templomban 12.00h-kor kereszteljük meg: Baranyai Gréta gyermeket. :-)

+ Valamint December hónap elsővasárnapja lévén: Nicken, vasárnap délután - 14.30h-kor; Répcelakon, 16.00h-kor lesznek a Rózsafüzér Társulat titokcseréi a templomban. Valamint Répcelakon 15.15h-kor a Szent István király férfi imacsoport tagjainak lesz a havi közös imádsága és megbeszélése.   

 

Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és mobil: 30/578-9444; E-mail: plebania.repcelak; Weboldal: https://repcelak.martinus.hu/