ÉVKÖZI 29. Vasárnap "B" év

A szentmisék tervezett rendje a Répcelaki Szent István Király Plébánián  2021. október 17.-től

10.17. ÉVKÖZI 29. vasárnap – A missziók vasárnapja + Országos perselygyűjtés a missziók javára.   

18.00 Uraiújfalu ELŐESTI: + Odía édesanyáért               

8.00h Nick: + A magyar népért, hazáért és Katolikus Egyházért   

9.30h Répcelak: + Csentei Imre Parrag Anna szülőkért     

11.00h Vámoscsalád: + Ilona édesanya

 

10.19. Kedd – Keresztes Szent Pál áldozópap emléknapja       

17.00h Csánig: A segítő Szűzanya tiszteletére            

10.20. Szerda – Szent Vendel, remete emlékezete             

18.00h Vámoscsalád: A betegek gyógyulásáért és a szenvedők vigasztalására        

10.21. Csütörtök – Boldog IV. Károly király emléknapja

13.15h Csánig (Gyászmise és temetés): + Özv. Rapcsák István Pálné szül.: Simon Ilona        

18.00h Nick: „Pro populo” = a népért 41.             

10.22. Péntek – Szent II. János Pál pápa emléknapja   

17.00h Répcelak*: A Bokányi és a Gondi Családok + és élő tagjaiért

 

10.24. ÉVKÖZI 30. vasárnap    

18.00 Uraiújfalu ELŐESTI: + Lajos és Magdolna szülők és Erzsébet keresztmamáért              

8.00h Nick: + Hantó Imréné: Rozália édesanya és Hozzátartozói    

9.30h Répcelak: + Ilona és István szülőkért és + Nagyszülőkért      

11.00h Vámoscsalád: + Hajnalka keresztgyermekért

 

    - A héten, kedden este nincs szentmise Nicken, szombat reggel pedig Vámoscsaládon.        

    - Elkezdődött Szűz Mária tiszteletének Októberi hónapja, amikor közösségileg is imádkozzuk a Rózsafüzért. Ilyenkor egy picit többet illik adni ezért lélekből, részvételünkkel. - A rózsafüzéres rend Október hónapban: kedden Csánig (16.15h), szerdán Vámoscsalád (17.15h), csütörtökön Nick (17.15h), pénteken Répcelak (17.15h) és szombaton Uraiújfalu (17.15h) Ahol tudom, ott igyekszem együtt imádkozni a Hívekkel.  

 

   - Az Egyházi Képviselőtestületek megújításhoz a szentmisék végén kiosztásra kerülő „Élő víz”-es hírdetéshez van hozzátűzve az elkészült szavazólap. Mellette ott lehet igényelni külön szavazólapot azok számára, akik otthonukhoz vannak kötve betegségük vagy koruk folytán. 2. A szavazólapokat a következő vasárnapi (október 24.) szentmisék végéig lehet leadni a templomok kijelölt helyein gyűjtődobozokba, de jegyzőkönyv mellett, az egyéni érdekeket félretéve. Aki akkor nem tud jönni szentmisére, az kérem időben gondoskodjon, hogy valaki elhozza szavazatát. Nyílván a szavazás titkos, nem kötelező, csak egy 5 évenkénti lehetőség a helyi egyházközség építésére. Mindenhol 6 tagot lehet választani a felsorolt személyek közül. Uraiújfaluban pedig 3-3 személyt falurészneként. (Az év eleji PTT elnökségi gyűlésen megszavaztuk, hogy már nem 12, hanem csak 6 tagja lesz az új megválasztott testületeknek, Répcelakon pedig 10 főben maximalizáltuk.) Legkisebb egyházközségünkben: Csánigon már elsővasárnapi szentmise végén megtörtént a választás. Végül ne felejtsünk el imádkozni keresztényként, a bölcsességért és tisztán látásért a választás mellé.    

 

    - Az október 23.-ai ünnepi ünnepek: Pénteken - Vámoscsaládon 22.-én este a szentmise 18 órakor kezdődik: a szabadságharcban elesettek lelki üdvéért, utána gyertyás megemlékezés lesz a Hősök szobránál. Répcelakon ezért kívételesen a szentmise pénteken 17.00h-kor kezdődik, a rózsafüzér imádság pedig előtte 16.15h-tól. Szombaton - 23.-án délután Nicken 16.00h-kor órakor lesz megemlékezés az ’56-os’ emlékműnél, a Szent Anna Alapítvánnyal. Répcelakon az ünnepség 17.00h-kor kezdődik az evangélikus templom falán lévő emléktábla koszorúzással, ami utána folytatódik a művelődési ház színháztermében. Mindenkit várunk szeretetettel!

    - A szentmise napi olvasmányait tartalmazó Adoremus könyv novemberi száma (650 Ft!) kiosztásra kerül az előfizetők számára illetve átvehető a sekrestyékben!

 

Tisztelettel: Szakál Szilárd plébános - Elérhetőség: Vámoscsalád, Fő u. 67. Tel.: 95/346-007 és mobil: 30/578-9444; E-mail: plebania.repcelak; Weboldal: https://repcelak.martinus.hu/