Munkás Szent József ünnepén... :-)

1

 

 

 

 

 

 

Május elseje reggel, katolikus módon eltöltve!

A járványhelyzet újabb inspirációja valósult meg Szent József évében Plébániánkon. :-) Szombaton az Egyházmegyei zarándoklat idén május 1.-én elmaradt, így megragadtuk a kivételes lehetőséget a Szent József évében: ezért akkor reggel 8.00h-kor a Répcelakon „munkás Szent Józsefet” ünnepeltük a szentmisében: amit minden dolgozóért ajánlottunk fel a Mindenható Istennek. A szentmisében lehetőség volt bármilyen kedvenc munka- és háztartási eszközt lehet hozni megáldásra (pl.: laptop, kapa, főzőkanál, metszőolló, fűnyírót lepucolva stb.), amit az oltár elé kellett elhelyezni. Itt áldottuk meg a templom új ünnepi kültéri zászlóit is, amit a Szent István király férfi imacsoport ajánlott fel. Köszönet érte. A szentmise végén pedig az újonnan elhelyezett szobránál: litániával és imádsággal kérjük további oltalmát Plébániánk és a kedves Hívek életére. Örülök, hogy megtörtént! :-)