Özvegyek napja 2026 A.D. jelentkezés...
Az idei Egyházmegyei zarándoklat Máriavölgybe (szlovákul Marianka, németül Marient(h)al) tartott, mely legrégibb zarándokhely Szlovákiában és az első Mária-zarándokhely a történelmi Magyarország egész területén 13. századtól. A Plébánia közösségére ráfért már egy buszos zarándoklat. Tényleg festői környezetben volt a szentmise az ősi kegyhelyen.
A délelőtt gyóntatásokkal, imádságokkal, találkozásokkal és közösségi együtt léttel. Zarándoknapunk délutánján pedig a pozsonyi koronázó templomba, a Szent Márton Székesegyházba látogattunk, ahol tizenegy Habsburg-házi magyar királyt és nyolc királynét koronáztak (többek között a Szombathelyi egyházmegyénket megalapító Mária Teréziát is). Májusi litánia keretében Jozef Hal’koval, a Pozsonyi főegyházmegye segédpüspöke ismertetett bennünket e szent hellyel és Szent Márton püspök mai üzenetével: „Megállni a rohanásban és észrevenni a másikat!” Egy ilyen zarándoklat, mindig ezt tükrözi vissza számunkra! :-)
(A Plébános és Urban Éva fényképei/videója)
Templomi hírdetések a Répcelaki Szent István Király Plébánián 2026. május 3.-tól
“Aki gondolsz a madárra, Köntöst adsz a kis virágra, Kegyes szemed legyen rajtunk, Tebenned van bizodalmunk. Téli fagyban, hóban, jégben, Te vagy minden reménységem. Jön a tavasz, az új élet, Abban minden újra éled.” Búzaszentelést végeztünk a Répcelaki plébániatemplomban is, hogy ebben az évben a leendő termésre áldás szálljon, mégha az időjárás nem mindig úgy alakul, ahogyan megszokhattuk. A jó termésért végzett áhítatos imádság is segít a félelmeket oszlatni és az Isteni gondviselésbe vetett hitet megújítani. (Tanda Ibolya fényképei.)
Templomi hírdetések a Répcelaki Szent István Király Plébánián 2026. április 26.-től


